O NÁS

"História"

Našim prvým šarpejom bola sučka El-Tara z Detailu – Dolly (3.10.1992 – 21.11.1997). Bola psia osobnosť. Mala úprimné myslenie, bola oddaná, vnímavá  a veľmi statočná. V tom čase bol pes takéhoto vzhľadu nezvyčajný.  Nedá sa povedať, že sa jej papuľka a svetlý noštek vždy stretávali s obdivom. Nás však opantala. Zamilovali sme si snáď všetko čo sa s ňou spájalo.  Stala sa súčasťou mojich častých spomienok a veľa mojich krokov a rozhodnutí pri chove tohto plemena sa spája práve so spomienkou a úctou k tejto psici s veľkým srdcom. Preto sa celý čas snažím udržiavať jej krvnú líniu. Jej potomkovia sú vitálni, fyzicky krásni a nesú si jej nádhernú povahu.

ngg_shortcode_0_placeholder

Jej pokračovateľkou sa v našom „ hniezde“ stala Ida, potom jej dcéra Máša (majiteľ Adam Kisielewski ), milovaná Maruška a teraz Olinka (majiteľ Zuzana Tóthová). Neboli sme nikdy chŕličmi šteniatok. Odchovávame maličké skôr pre to, aby sme udržali to, čo nám robí už 20 rokov radosť. Aby sme mali vlastné potešenie, že si tvoríme malú psiu rodinu.

Snáď mi každý prepáči častý sentiment, keď hovorím o svojich psoch. A vôbec o tomto plemeni. Psici sú našou súčasťou. Žijú s nami v dome a zdieľajú s nami všetko. Aj radosti aj strasti. Sú členmi rodiny.

Postupne som sa tomuto plemenu začala venovať viac. Schytala som preto prezývku mamapei.  Snažím sa to, čo som sa naučila pri svojich psoch, ale aj pri komunikácii s chovateľmi či už u nás alebo v zahraničí, posunúť ďalej, poradiť, a ak môžem aj pomôcť. Som proti bezpapierovým chovom, pretože sa na mňa často obracajú s otázkami aj majitelia takých psíkov. Vnímam ich bezradnosť keď nemajú oporu a pomoc od chovateľa, ktorý sa šteniatka zbavil spolu so zodpovednosťou a bez pomocnej rady.

Poznám nešťastie, ktoré so sebou prinieslo nekontrolované množenie tohto krásneho plemena…

Snáď mi každý prepáči častý sentiment, keď hovorím o svojich psoch. A vôbec o tomto plemeni. Psici sú našou súčasťou. Žijú s nami v dome a zdieľajú s nami všetko. Aj radosti aj strasti. Sú členmi rodiny.

Postupne som sa tomuto plemenu začala venovať viac. Schytala som preto prezývku mamapei.  Snažím sa to, čo som sa naučila pri svojich psoch, ale aj pri komunikácii s chovateľmi či už u nás alebo v zahraničí, posunúť ďalej, poradiť, a ak môžem aj pomôcť. Som proti bezpapierovým chovom, pretože sa na mňa často obracajú s otázkami aj majitelia takých psíkov. Vnímam ich bezradnosť keď nemajú oporu a pomoc od chovateľa, ktorý sa šteniatka zbavil spolu so zodpovednosťou a bez pomocnej rady. Poznám nešťastie, ktoré so sebou prinieslo nekontrolované množenie tohto krásneho plemena…

Ako dlhoročný poradca chovu a predseda klubu som tu pre našich chovateľov. Som dlhoročný rozhodca pre exteriér psov a samozrejme šarpej je moja srdcová záležitosť. Som rada, že môj názor zaujíma chovateľov a pozývajú ma na posudzovanie dôležitých výstav. Je to pre mňa česť a zároveň aj zodpovednosť. Preto sa snažím touto formou čo najzodpovednejšie a objektívne pretlmočiť nielen to, ako má vyzerať šarpej, ale aj to, aké je dôležité zosúladiť exteriér a zdravie tohto plemena.

Rada sa s týmito názormi s vami podelím na Blogu. Ak vás bude niečo zaujímať, napíšte mi… Vyjadrovanie názorov je obojstranne prospešné a posúva obe strany ďalej. Často k lepšiemu a múdrejšiemu…

Rodina

Error thrown

Call to a member function get_class_name() on null